NTP-MTTD-18-0069

2019. június

Szabálykönyv

Lezárult a tanév. Pályázatunknak így vég van, de természetesen lesz folytatás, hiszen a gyerekek szerették a megismert játékokat, úgyhogy igyekszünk őket minél nagyobb körrel megismertetni. Addig is, hogy senki ne felejtse el mit is tanult, vagy ha valaki csak szeretne belemerülni ezekbe a fejtörő játékokba: van egy meglepetésünk. A félév során minden újdonságnak utánanéztünk az interneten. Ezeknek az információkeresési eredményeknek összegzéseként létrejött egy kis kiadvány a játékok szabályairól, mondhatni egy szabálykönyv. Használja mindenki egészséggel!

Szabálykönyv

2019. június

Online sakk

A tanév utolsó alkalmával a gyerekek hogy ne csak mindig magukkal mérkőzzenek kiszabadultak az online térbe sakkozni.

Online sakk 

2019. június

Kirándulás

Tehetség programos tanulóinkkal kirándulni voltunk Budapesten a CSOPA-ba. Az állandó kiállítások mellett műhely-foglalkozásokon is részt vettünk: belemerültünk a színek világába, ahonnan pár elektromossági kísérlet rázott ki bennünket, de közben kalandoztunk egy 5D-s moziba is.

CSOPA kirándulás 

2019. június

Tudnivalók

Utolsó nagy durranásunk egy közös kirándulás a CSOPA-ba. Részletek a linken elérhetők:

Kirándulás tudnivalók

Nyílt foglalkozás

Az egész éves munka után, aminek a hangsúlya a sakkon volt, gondoltuk kedveskedünk a gyerekeknek, és a szülőknek egy sztárvendéggel: Szabó Krisztián sakknagymester a meghívottunk. Krisztián a sakkiskoláján keresztül meg tudja mutatni a további utat azoknak akiknek igazán megtetszett a sakk világa. Ez alkalomból tehát nyílt foglalkozást tartottunk, ahol a szülők is teljes betekintést nyerhettek egész éves munkánkba, illetve felvehették a kapcsolatot Krisztiánnal is.

Nyílt foglalkozás

2019. június

Meghívó

Ugyan a gyerekeknek kiadtuk a szülőknek szóló meghívót nyílt foglalkozásunkról, azonban az a tapasztalat, hogy ezek az értesítők olykor elvesznek; ezért hogy biztosan mindenki elérje ide is csatolunk egy példányt:

Nyílt óra – meghívó

2019. május

Verseny

Lassan vége az évnek, a gyerekek egymáson mérték fel mit sajátítottak el a sakkról: azaz rendeztünk egy házi versenyt! Eredmény: mindenkire nagyon büszkék vagyunk, nagyon ügyesek voltatok!

Sakk házi-verseny

2019. május

Újságcikk

Ismét benne vagyunk az újságban! A Családi napról írt tudósítást a Várpalotai Hírek. Íme a cikk:

Családi nap 2019. (Várpalotai Hírek)

2019. május

TV műsor

Családi napunkról tudósított a HírCentrum TV, a teljes anyagot itt láthatják:

Családi nap 2019. (HírCentrum)

2019. május

Családi nap

Hagyományos Családi napunk indén annyiban volt eltérő a szokásostól, hogy a megszokott programokon kívül két Tehetség Programos szakkörünk is bemutatkozott a nagyközönségnek. A “Stratégiai és logikai játékok a tehetségfejlesztés szolgálatában” szakkörösei a Kulturális bemutatón bemutatott “Sakk-dal” sikere után, a nap nyitásaként újra előadták produkciójukat, majd állomásokon várták az iskola többi tanulóját, a szülőket, hozzátartozókat, ahol egy-egy feladvánnyal nem csak bemutatták, hogy mit is tanultak az év folyamán, hanem közös gondolkodásra késztették az állomáspontra érkezőket.

Családi nap 2019.

2019. május

Kulturális bemutató – újságcikk

Megjelent a Várpalotai Hírek legfrissebb száma, melynek hírei között felbukkan egy tudósítás Kulturális bemutatónkról. A cikkhez tartozó fényképen pont szakköröseink láthatók miközben először adják elő nagyközönség előtt a Sakk-dalt.

Kulturális bemutató 2019. (Várpalotai Hírek)

2019. május

Sakk a tornaterembe

Különleges alkalom volt a mai sakkfoglalkozás: megkaptuk a tornatermet, így az összes készletünk egyszerre volt jelen egy térben, a gyerekek váltogathatták játékról játékra az előforduló variációkat.

Tornatermi sakk

2019. május

Petanque

Utolsó kitűzött játékunkkal ismerkedtek meg a gyerekek, a Petanque-val, ami mindenkinek azonnal elnyerte a tetszését.

Petanque

2019. április

Kulturális bemutató

Iskolánkban hosszú-hosszú évek óta hagyomány, hogy év végéhez közeledve tartunk egy Kulturális bemutatót, amin az éves szakköri munkáinkat mutatjuk be a szülőknek, nagyszülőknek, hozzátartozóknak. Természetesen ezt a lehetőséget nem hagyhattuk ki, viszont elég nehéz volt olyan produkciót kitalálni, ami szakköri témánkkal kapcsolatban színpadra vihető. Mivel a sakk fontos szerepet játszik a tehetséggondozón, így végül a sakk-dalra esett választásunk, melyhez egyedi koreográfiát gyártottunk a gyerekkel; – a közönség visszajelzése alapján sikerrel. Az eseményről a Hírcentrum TV is készített egy összefoglalót, melyet az alábbi linken tekinthetnek meg:

Kulturális bemutató 2019. (HírCentrum)

2019. április

Ismertető plakátok

Ahogy a gyerekek a tehetséggondozó során új ismeretekkel találkoztak, arról gyorsan készült is egy plakát, hogy el is mélyüljenek azok az új ismeretek. A Kulturális bemutató közeledtével leltárba vettük az elkészült műveket.

Plakátok 

2019. március

Babzsák sakk

Az elmúlt sakkórák nagyon izgalmasak voltak: a babzsák-készletekkel játszottak a gyerekek, sőt egy röpke kis háziversenyt is tartottak.

Babzsák sakk

2019. március

Rubik-világ

Gondolkodásból sohasem elég! Gyerkőceink ezért a sakk mellett Rubik termékekkel foglalkoztak az elmúlt órákon több-kevesebb sikerrel. A 2×2-es kocka már majdnem megy!

Rubik-világ

2019. február

Darts

A Sudoku után kicsit pörgősebb játékkal ismerkedtek meg nebulóink, jelenleg éppen a Darts világában járunk. Már ismerjük a mezőket, tudjuk hol van a dupla és hol van a tripla kör, és már a legkisebbek is beletalálnak a táblába. Csak így tovább!

Darts

2019. január

Fali sakk

Tehetség programosaink egy különleges kísérletet végeztek a sakkjátékkal: azt mérték fel, hogy nehézséget okoz-e nekik az asztal után függőleges síkon azaz mágneses falitáblán játszani. Sajnos végeredményről nemigen tudunk beszámolni, annyira vegyesek voltak a visszajelzések. Mindenesetre a mágneses fali sakk is bemutatkozott a szakkörön!

Sakk-kísérlet

2018. december

Mozgáskoordináció sakkal

Diákjaink új oldaláról ismerték meg a sakkot! ? Mozgáskoordinációs feladatokat végeztek a bábukkal.

Mozgásos sakkóra

2018. november

Sudoku

Megyénkben több iskola is próbálkozik Sudokus tantervvel, Sudoku alapú matematika oktatással. Iskolánk most e tehetséggondozó szakkör keretében foglalkozik a számrejtvények királyával. Reméljük, hogy lesz akkora sikere, hogy a jövőben is foglalkozhatunk vele, és így lehetőségünk lesz részt venni a megyei Sudokus megmozdulásokon, versenyeken.

Sudoku

2018. november

Sakk bevezető

Tehetséggondozósaink még mindig töretlen lelkesedéssel már a sakk-lépéseket gyakorolják.

Sakk – első lépések

2018. október

Lengőteke

A sakk mellett más, gondolkozást elősegítő játékokkal ismertetjük meg tehetséggondozósainkat. A szép ősznek köszönhetően igazi lengőteke gurukká váltak a gyerkőcök. Megtanulták a játék alapállását, a bábuk elhelyezését, majd jöhetett a matekozás: mekkora erővel? milyen ívben? minimum hány bábut?

Lengőteke

2018. október

Sakk előkészületek

Diákjaink úgy tűnik élvezik a tehetséggondozón történteket. Már elkészítették saját sakktáblájukat, megismerték a figurákkal; már mindenki hiba nélkül fújja a kezdőállást.

Sakk kezdetek

2018. szeptember

Felkészültünk

Az évkezdéssel újra átgondoltuk benyújtott pályázatunk terveit, csak kisebb módosításokat kellett elvégezni, és belevetettük magunkat a szervezési teendőkbe. Nagy lelkesedéssel várjuk a gyerekeket!

2018. július

Nyertünk

Nagy örömmel olvastuk az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő tájékoztatását: “Örömmel értesítem, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett, “A matematikai, a természettudományos és a digitális kompetenciák erősítését szolgáló hazai és határon túli tehetségsegítő programok támogatása” című, NTP-MTTD-18 kódjelű pályázati kiírásra benyújtott,  NTP-MTTD-18-0069 pályázati azonosítón nyilvántartásba vett Stratégiai és logikai játékok a tehetségfejlesztés szolgálatában című pályázata a Támogató döntése alapján 1 500 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesül.”

2018. április

Pályázat befogadása

Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő tájékoztatása szerint pályázatunkak befogadták, elbírálásra vár.

2018. március

Pályázat kiírása

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő nyílt pályázatot hirdet a matematikai, a természettudományos és a digitális kompetenciák erősítését szolgáló hazai és határon túli tehetségsegítő programok támogatására. A pályázat kiírására iskolánk pályázatot fog benyújtani.